Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Artystyczna przestrzeń w Wenezueli wykonana z kontenerów transportowych

Artystyczna przestrzeń w Wenezueli wykonana z kontenerów transportowych

Biuro architektoniczne Pico Colectivo z Wenezueli stworzyło ze starych kontenerów transportowych nową przestrzeń do działań artystycznych. Zostały one ustawione jeden na drugim na zaniedbanej działce w Guacara w stanie Carabobo.

Kontenery zostały ustawione na istniejącym już budynku – nowy tworzy kolorową przestrzeń dla społeczności lokalnej. Realizowane są tutaj różne aktywności, od lekcji jazdy na deskorolce, poprzez studio nagraniowe, po pokój muzyczny.

Projekt nazwano Cultural Production Zones. Znajduje się na miejscu budynku, który zdewastowany został podczas trwających w mieście protestów. Zbudowano go jako próbę reaktywacji smutnego, zniszczonego miejsca. Na ten cel fundusze zostały pozyskane z rządowego programu. Wykorzystano je na zakup kontenerów oraz wyposażenie techniczne powstającego domu kultury.

„Nasza strategia oparta jest na dostarczeniu nowych, niepasujących elementów do istniejących już budynków i połączenie wielu struktur w jedno. Trochę jak pasożyt – ciało obce – zlewający się z swoim żywicielem”, tłumaczą architekci, wyjaśniając swoją ideę ‘architektury addytywnej’. „Projekt wykorzystuje element i moduły podobne do tych już istniejących na poprzednim budynku, a nowa struktura opiera na starym fundamencie”.

Budynek ukończony został w 2015 roku. Łączna powierzchnia tego miejsca to aż 550 metrów kwadratowych. W obrębie Cultural Production Zone znajdują się trzy pietra, na których znajdziemy studio telewizyjne, pomieszczenia administracyjne, łazienki i studio nagraniowe na parterze, czyli w starej części budynku. Zewnętrzne schody prowadzą na pierwsze i drugie piętro, gdzie jest galeria sztuki, ‘laboratorium obrazu’, sala prób, kawiarnia i miejsce do spotkań. Na terenie domu kultury znajduje się także skate-park i miejski ogród.

Foto: Pico Colectivo

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.