Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Jak będzie wyglądać dom przyszłości?

Jak będzie wyglądać dom przyszłości?

Podczas tegorocznych targów Greenpower pod koniec maja, Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny zaprezentowało wystawę i warsztaty pod wspólnym tytułem „Budynek przyszłości”. Wydarzenie miało miejsce podczas Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER oraz Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER odbywających się w ramach cyklu Energy Future Week.

Na wystawie zaprezentowano dwa nowoczesne budynki: indywidualny dom mieszkalny oraz przedszkole, które jako jedne z pierwszych w Polsce zostały zaprojektowane i realizowane w standardzie Passive House Plus. Uczestnicy wystawy mogli poznać projekt, oraz technologie i komponenty użyte w tych obiektach. Równolegle do wystawy przeprowadzono również warsztaty, na których eksperci-praktycy tłumaczyli zasady działania, korzyści oraz proces doboru technologii używanych w budynkach przyszłości.

Byliśmy z kamerą na Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej GreenPower w Poznaniu, podczas których specjalnie dla portalu Świat OZE, o budownictwie pasywnym i o tym jak będzie wyglądał dom przyszłości opowiedział Bartosz Królczyk, Prezes Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny.

Rozwój nowoczesnego budownictwa łączącego w sobie oszczędność energii, komfort, ekonomię budowy i dbałość o środowisko naturalne to szansa dla nas wszystkich. Dla osób indywidualnych, to spełnienie marzeń o mieszkaniu w nowoczesnym, wygodnym, zdrowym i oszczędnym domu. Dla samorządów i firm to możliwość budowy oraz kompleksowej termomodernizacji obiektów, które ograniczają koszty energii, a dzięki podwyższonym komfortowym warunkom pracy poprawiają wydajność pracowników. Dla firm budowlanych to rynkowa szansa do poszerzenia oferty o innowacyjne rozwiązania gwarantujące klientom niespotykany komfort i jakość życia. Dla regionu, to szansa na rozwój gospodarczy zapewniający lokalne miejsca pracy. Dla całego kraju, to możliwość redukcji emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza, oraz zapewnienia większego bezpieczeństwa energetycznego.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.