Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Bee’s Wrap, czyli pszczeli papier

bee's wrap

Bee’s Wrap, czyli pszczeli papier

Pszczoły produkują pyszny miód, zapylają kwiaty, dzięki nim mamy wiele warzyw i owoców. Są bardzo potrzebne i pożyteczne. Czy to możliwe, żeby były jeszcze bardziej przydatne?

Problem z pakowaniem żywności

Kiedy chcemy wytwarzać mniej śmieci i nie używać jednorazowych plastikowych opakowań, powstaje pytanie, w co pakować jedzenie. Chleb można trzymać w specjalnym bawełnianym worku. Niestety, on bardzo szybko wysycha. Ale to i tak najmniejszy problem. Pierwsze schody pojawiają się z zapakowaniem jedzenia w lodówce. Nie chcemy używać plastiku, woreczków jednorazowych ani folii aluminiowej. Jeśli nie przykryjemy jedzenia – szybko wysycha. Zapachy się mieszają. A nikt nie chce jeść ciasta o zapachu kiełbasy, prawda? Czym więc je przykryć? Jak zabezpieczyć, a jednocześnie być przyjacielem środowiska?

Bee’s Wrap

Pszczeli wrap brzmi bardzo przyjaźnie. Co to właściwie takiego? I czy jest przyjacielem środowiska? To takie opakowanie. Można go używać wiele razy i do tego jest całkowicie biodegradowalne. Zrobione jest z bawełny w połączeniu z woskiem pszczelim i olejkiem jojoba. To dzięki niemu chleb nie wysycha, a jedzenie nie wymienia się zapachami. Można w nim nosić kanapkę do szkoły, owoce i warzywa. Trzymać jedzenie w lodówce. Wosk pszczeli jest na tyle szczelny, że nie przepuszcza powietrza. A wraz z nim zapachów. To takie proste i naturalne! Do tego, nowa pachnie bardzo ładnie pszczelim woskiem i może nam służyć około roku.

Niestety, taki pszczeli wrap ma tylko jedną ogromną wadę. Jest dość drogi. Produkowany jest ręcznie w USA i można go sprowadzić do Polski, ale to też kosztuje. Do tego, jeśli chcemy używać takiego sposobu pakowania jedzenia, to nie wystarczy nam tylko jeden arkusz. Trzeba ich przynajmniej kilka. Ale z drugiej strony, jeśli nie kupujemy dużej ilości opakowań jednorazowych i folii różnego rodzaju… to można poświęcić trochę więcej pieniędzy na coś, co jest przyjazne środowisku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.