Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Bird Zero – nowa hulajnoga elektryczna na wynajem

Bird Zero – nowa hulajnoga elektryczna na wynajem

Bird, jeden z największych producentów małych pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych, zaprezentował nową hulajnogę elektryczną. Specjalnie zaprojektowany Bird Zero, według firmy, przyciągnie jeszcze większą uwagę jako alternatywny środek transportu w mieście.

Bird wynajmuje pojazdy elektryczne w dziesiątkach miast w USA i Europie. Do tej pory w usługach firmy dostępna była hulajnoga Xiaomi M365, produkowana przez Ninebot, która docelowo nie miała być pojazdem komercyjnie wykorzystywanym w sharingu. Przeszła jednak kilka niewielkich modyfikacji, takich jak usunięcie mechanizmu składania i dodanie jednostki śledzącej GPS, co pozwoliło na udostępnienie jej do wypożyczenia na krótkich trasach.

Popularność Xiaomi M365 skłoniła firmę do zainwestowania w Bird Zero, który został skonstruowany tak, aby był bardziej wytrzymały i odporny na intensywne użytkowanie. Według producenta: „Bird Zero został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom Rideshare 2.0, zapewniając użytkownikom większą żywotności baterii dla większego zasięgu, lepsze oświetlenie dla lepszej widoczności i zwiększoną wytrzymałość”.

Model Bird Zero ma o 60% więcej pojemności akumulatora niż Xiaomi M365. Opony z litego materiału oraz dłuży rozstaw osi z niższym środkiem ciężkości zapewniają większą stabilność podczas jazdy. Ponadto hulajnoga wyposażona będzie w wskaźnik baterii oraz prędkościomierz. Prędkość Bird Zero będzie wynosiła około 15 mph (25 km/h).

Według Travisa VanderZandena, CEO i założyciela Birda: „Bird został uruchomiony jako eksperyment, aby sprawdzić, czy ludzie zrezygnują z krótkich podróży samochodem na rzecz przyjaznych dla środowiska przejażdżek na wspólnych e-skuterach lub hulajnogach. Po roku dowiedzieliśmy się, że oferujemy rozwiązanie dla miast, które chcą wyeliminować samochody z drogi i zmniejszyć emisję”.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.