Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Bolt wprowadził rowery elektryczne w Polsce. Gdzie można się nimi przejechać?

Bolt wprowadził rowery elektryczne w Polsce. Gdzie można się nimi przejechać?

Aplikacja Bolta jest zainstalowana na ponad milionie telefonów komórkowych Polaków. Od teraz będzie można skorzystać w kraju nie tylko z przejazdów z psami czy elektrycznym pojazdem. Bolt wprowadza do Polski opcję wypożyczania rowerów elektrycznych.

Rower elektryczny od Bolta w Polsce 

Do tej pory Bolt oferował przejazdy elektrycznymi rowerami w Europie, np. w Wielkiej Brytanii czy Francji. Jeszcze w tym roku Bolt planuje wprowadzić 16 tysięcy rowerów elektrycznych w całej Europie. Teraz firma zaproponowała zeroemisyjny i szybszy niż standardowy, rower elektryczny. Przejazd tą formą mobilności wprowadzono w trzech miastach Polski:

  • Krakowie,
  • Olsztynie,
  • Bydgoszczy.

Bolt podaje, że oprócz zrównoważonego rozwoju i szybkiego przejazdu bez korków, stawia na bezpieczeństwo kolarzy. Rowery posiadają hamulce bębnowe zamontowane na przednich i tylnych kołach, co wzmacnia kontrolę nad pojazdem. Odporne na przebicia opony pneumatyczne są trwalsze i pozwolą zachować lepszą przyczepność podczas jazdy. Pojazdy są wyposażone w ekran, na którym można sprawdzać informacje na temat prędkości czy stanu naładowania akumulatora. Na kierownicy znajduje się też bezprzewodowa ładowarka do ładowania komórek.

Żywotność rowerów elektrycznych, które oferuje Bolt wynosi ok. 5 lat. Ponadto rowery zostały wyprodukowane z aluminium nadającego się w do recyklingu. Natomiast zastosowanie w rowerze wytrzymałej do 90 km zasięgu, wymiennej baterii obniża ogólny ślad węglowy rowerów, które nie muszą być często przewożone do magazynu w celu ładowania. 

Rower elektryczny od Bolta może osiągnąć prędkość do 20 km/h. Cena za minutę przejazdu wynosi 50 groszy. 

Jak prawidłowo korzystać z roweru elektrycznego?

Oto kilka porad, jak prawidłowo korzystać z roweru elektrycznego:

  • Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.
  • W przypadku ścieżek połączonych z chodnikiem to kierujący rowerem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
  • Warunkowo rowerzyści mogą poruszać się chodnikami. Jeśli szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.
  • Gdy warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), może on jechać po chodnikach lub drogach dla pieszych, ale jest obowiązany jechać powoli i zachować szczególną ostrożność, jak również ustępować miejsca pieszym. Co więcej, rowerzysta musi jechać z prędkością zbliżoną do prędkości, z jaką poruszają się piesi.
  • Rower można parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych, a gdy takowego nie ma to jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi. Jednak w sytuacji gdy najbliższy stojak rowerowy jest przepełniony, zachęcamy poszukać innego w okolicy.

Przejazdy i jedzenie 

Bolt oferuje przejazdy taksówkami, elektrycznymi hulajnogami i rowerami elektrycznymi w Europie i na innych kontynentach. Z podwózek Bolta korzystają mieszkańcy kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Firma oferuje też dowóz jedzenia, z którego chętnie korzystano w ostatnich latach. Dowóz jedzenia oferuje też Uber Eats.

Bolt inwestuje w zrównoważony rozwój i dopasowuje się do zmieniających się potrzeb klientów. W opcjach przejazdów możemy znaleźć kilka form podwózki: przejazd hybrydą lub elektrykiem, dowóz jedzenia, przejazd taksówką XL czy podróż z psem.

Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo poruszać się na hulajnodze elektrycznej? Poznaj zasady i uniknij mandatu. 

źródło i zdjęcia: mat. prasowy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.