Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Chiny stworzą pierwszą, testową trasę dla Hyperloop

hyperloop

Chiny stworzą pierwszą, testową trasę dla Hyperloop

Władze Chin stoją przed dużym wyzwaniem związanym z gwałtownym rozwojem miast oraz zwiększającą się liczbą ich mieszkańców. Utrudnieniem, obok kwestii związanych z redukcją zanieczyszczeń powietrza, pozostaje efektywny i szybki transport międzymiastowy. Władze prowincji Guizhou sygnowały umowę z Hyperloop Transportation Technologies (HTT) na budowę 10-kilometrowej trasy transportu próżniowego na przedmieściach prefektury miejskiej Tongren 

Koncepcja Elona Muska dotycząca pociągów próżniowych porwała wielu inwestorów na całym świecie, jednak jak do tej pory nie potwierdzono skuteczności i wykonalności tego rodzaju transportu. Co kilka miesięcy słyszy się o sygnowaniu umów dotyczących tras testowych. Linie Hyperloop pojawią się z Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Do zainteresowanych technologią dołączają Chiny. 

Umowa przewiduje, że HTT będzie odpowiedzialne za dostarczenie projektu trasy oraz technologii, w tym kapsuł testowych. Budową trasy zajmą się Chińczycy. Komentatorzy zauważyli, że 10-kilometrowa trasa może nie oddać faktycznych możliwości transportu próżniowego związanych z szybkością. Sygnatariusze porozumienia nie udzielają komentarzy na zapytania mediów.  

Dyrektor generalny HTT Dirk Ahlborn podkreśli, że Tongren jest wyjątkowym terenem z równinami i pagórkami, co umożliwi przetestowanie różne rodzaj budowy tunelu próżniowego. Nie wskazano terminów dotyczących pierwszego testu w Chinach. „Wyobrażamy sobie, że Hyperloop będzie odgrywał większą rolę w ekonomicznym Jedwabnym Szlaku łączącym region z resztą świata. Ponadto Chiny wydają ponad 300 miliardów dolarów rocznie na infrastrukturę, aby zająć się szybko rosnącą populacją miejską. Pracując wraz z naszymi partnerami rządowymi, Hyperloop może być realnym rozwiązaniem tego problemu”, powiedział Ahlborn.  

HTT ogłosiła plany budowy rurociągu próżniowego między Cleveland i Chicago. Pociągi między miastami będą podróżować z prędkością 1100 km / h, pokonując dystans 550 km w 28 minut. Także Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy podpisało memorandum z największymi na świecie twórcami Hyperloop. 

Źródło: Railway Technology. Elektrovesti 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.