Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Czy elektromobilność to przyszłość biznesu? [webinar]

Czy elektromobilność to przyszłość biznesu? [webinar]

Firmowa flota na prąd? To nie utopia, a realna przyszłość. Biorąc pod uwagę zakaz rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku, a także rosnące ceny paliw inwestycja w samochody elektryczne wydaje się dobrym rozwiązaniem. O zaletach elektrycznej floty w firmie opowiedzą eksperci podczas najbliższego webinaru organizowanego przez firmę Columbus

Elektromobilność rośnie w siłę

Z danych Licznika Elektromobilności z końca czerwca 2022 roku wynika, że w Polsce jest zarejestrowane łącznie 50 990 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Przez pierwsze sześć miesięcy ich liczba zwiększyła się o 12 207 sztuk, tj. o 45% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku! Równolegle do floty pojazdów z napędem elektrycznym, rozwija się również infrastruktura ładowania. Pod koniec czerwca 2022 roku w Polsce funkcjonowały 2232 ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych (4327 punktów).

– Biorąc pod uwagę decyzje podjęte przez Parlament Europejski i europejskich ministrów klimatu i środowiska o zakazie rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku, należy spodziewać się, że liczba rejestracji samochodów niskoemisyjnych będzie dynamicznie rosłakomentuje Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Co z elektryczną flotą?

Firmy coraz częściej decydują się na włączenie do swojej floty samochodów hybrydowych lub w pełni elektrycznych. Nie tak dawno pisaliśmy o elektrykach, które trafią niedługo do spółki AstraZeneca w ramach wynajmu długoterminowego LeasePlan.

W opublikowanym w 2019 roku Barometrze Flotowym opracowanym przez Arval Service Mobility Polska mogliśmy przeczytać, że 19% polskich firm włączyło lub planuje włączyć w ciągu najbliższych 3 lat do swojej floty pojazdy z napędem alternatywnym. To segment, który aktywnie się rozwija.

Z pewnością pomógł w tym program „Mój Elektryk”. W najnowszej edycji o dotacje do NFOŚiGW mogą ubiegać się przedsiębiorcy, firmy i instytucje. Wcześniej o dofinansowanie wnioskować mogły osoby fizyczne. W drugim kroku dołączyły banki i firmy leasingowe, zainteresowane dystrybucją dopłat do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

Po 9 miesiącach od momentu jego uruchomienia do Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej złożono niemal 4,9 tysięcy wniosków na ponad 136 milionów złotych. Głównymi beneficjentami są firmy, które wyprzedziły najliczniejszą do tej pory grupę interesariuszy, czyli odbiorców indywidualnych.

Poszerzaj wiedzę podczas webinaru

Wszystkich, którzy chcą przygotować swój biznes na zmiany, zapraszamy na webinar „Elektromobilność dla Twojego biznesu”. Uczestnicy spotkania, które odbędzie się 19 lipca o godz. 18:00, dowiedzą się więcej o przyszłości elektromobilności w Polsce.

Organizatorzy opowiedzą między innymi o unijnych planach dotyczących samochodów spalinowych oraz o samochodach elektrycznych jako alternatywie. Tematy zalet elektrycznej floty w firmie i infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych zostaną poruszone w różnych kontekstach. 

 Podczas webinaru specjaliści odpowiedzą na pytania:

– Co z samochodami spalinowymi po 2035 roku?

– Czy flota samochodów elektrycznych faktycznie się opłaca?

– Czy stacje ładowania to dobry sposób na biznes?

– Jak wygląda infrastruktura ładowania w Polsce?

– Jakie są wymogi stacji ładowania dla wspólnot mieszkaniowych?

– Jak można zwiększyć korzyści z posiadania elektryka?

bezpłatny webinar Elektromobilność dla Twojego biznesu

Gościem webinaru, który poprowadzi Joanna Gil – Ekspert OZE, będzie Paweł Kusiak – Kierownik Projektu w Dziale Elektromobilności Columbus. Paweł Kusiak zajmował się projektowaniem ładowarek do samochodów elektrycznych, dziś kieruje zespołem odpowiedzialnym za rozwój obszaru infrastruktury ładowania.

Wydarzenie jest bezpłatne. Kliknij, aby się zapisać.

źródło: informacja prasowa PSPA, informacja prasowa Columbus

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.