Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Czy przyszłość bez ferm przemysłowych jest możliwa?

Czy przyszłość bez ferm przemysłowych jest możliwa?

11 sierpnia przed siedzibą Sejmu w Warszawie odbędzie się jednodniowe wydarzenie „Muzeum Hodowli Przemysłowej”. Jego organizatorem jest Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym. Autorzy projektu chcą pokazać przyszłość, w której nie ma ferm przemysłowych.

Wyjątkowa ekspozycja pod Sejmem

Spotkanie odbędzie się w godzinach od 11 do 16. W wydarzeniu wezmą udział mieszkańcy wsi, którzy zmagają się z uciążliwościami wynikającymi z sąsiedztwa ferm. Na miejscu będą obecni także szefowie i szefowe kuchni, którzy zaprezentują tradycyjne polskie potrawy w wersji roślinnej. Uczestnicy wydarzenie będą mogli wziąć udział w degustacji.

Przemysłowa hodowla zwierząt znacząco przyczynia się do katastrofy klimatycznej, niszczy życie tysięcy mieszkańców wsi oraz powoduje cierpienie zwierząt, dlatego należy podjąć stanowcze kroki w celu jej ograniczenia, a następnie całkowitego wyeliminowania. Potrzebujemy odważnych zmian systemowych, aby mieć pewność, że nasz kraj i nasza planeta,  a wraz z nią kolejne pokolenia, będą mogły spokojnie się rozwijać przez kolejne dekady mówi Bartosz Zając z Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym.

Śmiała wizja 2030 roku

Przed siedzibą Sejmu będziemy mogli zobaczyć świat w 2030 roku. To świat, w którym hodowla przemysłowa jest zakazana, a wszystkie fermy zlikwidowane. Skąd ta decyzja? Ze względu na degradację środowiska i cierpienie milionów zwierząt, a także wybuchające co rok epidemie. Niestety nowe mutacje wirusów atakujących zwierzęta stały się niebezpieczne dla ludzi. Opinia publiczna wywierała coraz większą presję na polityków, protesty narastały na sile. W wizji Kolacji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym politycy przestali ignorować prośby mieszkańców polskich wsi. Podjęli radykalne działania – dla zdrowia i życia ludzi, dla środowiska i dla dobrostanu zwierząt. A decyzja o likwidacji ferm przemysłowych pociągnęła za sobą rewolucję w systemie produkcji żywności.

Koalicja działa razem

Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym zrzesza różne środowiska sprzeciwiające się ekspansji wielkich ferm przemysłowych i podkreślając destrukcyjną stronę przemysłowej hodowli zwierząt. Koalicja wspiera lokalne społeczności w protestach przeciwko powstawaniu kolejnych inwestycji i nagłaśnia je. Jej działaniom towarzyszy dążenie do zmian legislacyjnych.

źródło: informacja prasowa Otwarte Klatki, fot. Bartek Zając

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.