Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Do 2030 roku 70% energii elektrycznej Nowego Jorku będzie pochodziła z OZE

Do 2030 roku 70% energii elektrycznej Nowego Jorku będzie pochodziła z OZE

Odnawialne źródła energii stają się jednym z głównych elementów planowania gospodarki energetycznej nowoczesnych państw. Za tym ekotrendem chce również podążać jedno z najbardziej ruchliwych miast na świecie – Nowy Jork.

Nie tylko redukcja zanieczyszczeń, ale również kosztów

Do 2030 roku 70% energii Nowego Jorku będzie pozyskiwanych z OZE. Taką informację podało biuro gubernatora Andrew Cuomo. Ma to wpłynąć nie tylko na lepszą jakość powietrza, ale też na zmniejszenie kosztów generowanych przez standardowe źródła energii.

Projekt zakłada przede wszystkim wykorzystanie potencjału turbin wiatrowych i hydroelektrowni. Władze miasta liczą ponadto  na ożywienie gospodarcze Nowego Jorku, które w okresie epidemii przeżywa kryzys.

Dzisiejsza zapowiedź pokazuje szybki postęp w ramach niedawno rozszerzonych stanowych standardów czystej energii i stanowi postęp w realizacji celu gubernatora Cuomo, jakim jest pozyskiwanie 70% energii elektrycznej w stanie ze źródeł odnawialnych do 2030 roku – czytamy w komunikacie biura gubernatora.

Pionier w USA

Cuomo zapowiada, że jego miasto to pionier działań zmierzających ku redukcji dwutlenku węgla w całych Stanach Zjednoczonych. Gubernator ma nadzieję, że inne miejsca również pójdą ich śladem. Zwłaszcza, że powrót USA do Porozumienia Paryskiego na nowo otworzył dyskusję o szerzej zakrojonych działań ekologicznych.

Doda to impetu naszym wysiłkom na rzecz odbudowy lepszej i silniejszej gospodarki. Nowy Jork był liderem w walce ze zmianami klimatycznymi i wciąż będziemy przykładem tego, jak tę batalię można wygrać – podsumował Cuomo.

Miliardowe inwestycje

Oczywiście takie przemiany wymagają dużego wkładu finansowego. Urząd miasta korzystając również z rządowego dofinansowania przeznaczy na ten cel 4 miliardy dolarów. Ta kwota pozwoli na inwestycję w 91 projektów OZE.

Przyniosą one nie tylko zmiany środowiskowe, ale stworzą również 150 tys. miejsc pracy. Wiatr morski ma być do 2035 roku dostawcą ponad 9 tys. megawatów.

Źródło: teraz-srodowisko.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.