Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Smart city: miejskie drzewa z dowolnych roślin

tree

Smart city: miejskie drzewa z dowolnych roślin

Ta nietypowa konstrukcja przypomina trejaż lub pergolę, po której pną się kwiaty. Ale ten modułowy system pozwala tworzyć trójwymiarowe kształty i elementy do wnętrz i na wolnej przestrzeni, np. drzewa z ulubionych roślin.

Trójwymiarowa konstrukcja

Trejaż to budowla służąca do podtrzymywania roślin, najczęściej pnących takich jak bluszcz czy róże. Greenscreen wykorzystuje konstrukcje, które mogą nie tylko podpierać pnące się rośliny, ale  również tworzą imponujące budowle o dowolnych i regulowanych wysokościach. Płoty, kolumny, wiaty, ekrany – każdy z tych elementów może zostać pokryty dowolna, pnącą się roślinnością. Najlepiej całorocznymi lub wieloletnimi okazami.

Szczególną uwagę przykuwa modułowy system kratownicy, który zdążył zgarnąć już istotną dla branży nagrodę – Architizer A+ Product Award. gsTree to nietypowe drzewo, którego wysokość można regulować, ustawiając roślinną konstrukcję na wysokość nawet kilku metrów.

Drzewna konstrukcja, fot. greenscreen.com

Smart, green city

Z takich konstrukcji można łatwo i szybko stworzyć park lub cały gaj nowoczesnych drzew składających się z pnących roślin. To rozwiązanie jest dedykowane miejskim przestrzeniom, które muszą sprostać dwóm wyzwaniom: bycia funkcjonalnymi oraz przyjaznymi dla środowiska i ludzi. Wymogi środowiskowe muszą też iść w parze z opłacalnością i możliwościami budżetu miejskiego. Projektant zapewnia, że Greenscreen koncentruje się na wszystkich tych wartościach.

Rośliny oczyszczają powietrze zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych. Dzięki większej ilości roślin i drzew, można redukować skalę zanieczyszczeń generowanych w mieście. 

gsTree przypominają nieco artystyczne instalacje, które można zamontować w różnorodnych kolorach. Jak mówi firma, konstrukcje integrują przyrodę i miasto, czyniąc je jednością.

źródło: greenscreen.com

.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.