Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Dźwiękoszczelny drewniany domek na drzewie w Royal Botanic Garden

Dźwiękoszczelny drewniany domek na drzewie w Royal Botanic Garden

Zwiedzający Royal Botanic Gardens w Kew w Wielkiej Brytanii mogą teraz oglądać część ogrodów w zupełnej ciszy, wykorzystując do tego specjalnie przygotowane pomieszczenie, nazywane domkiem na drzewie. Ten ekologiczny pawilon zaprojektowany został przez biuro projektowe Quiet Mark.

Quiet Treehouse, to wykonana z przyjaznych dla środowiska materiałów budowla, która została wygłuszona specjalnymi materiałami, dzięki czemu oferuje nadzwyczajną ciszę w swoim wnętrzu. Projekt powstał w celu zwrócenia uwagi odwiedzających na problemy zdrowotne wywołane hałasem i zalet wynikających z redukowania jego poziomu.

Instalacja opracowana została we współpracy z brytyjską siecią domów towarowych Jown Lewis. Quiet Mark stworzył dźwiękoszczelny pawilon jako część kampanii reklamowej tej firmy, która postuluje zmniejszenie poziomu otaczającego nas hałasu.

Instalacja została niedawno odsłonięta w Royal Botanic Gardens w Kew w ramach letniego festiwalu, odbywającego się tym ogrodzie botanicznym. Pawilon znalazł się na ścieżce nazwanej Woodland Walk, prowadzącej przez część ogrodu skupiającej się na naturalnym układzie roślin.

Współzałożyciel Quite Mark, Poppy Szkiler tłumaczył, że ten unikalny pawilon jest więcej niż interesującym punktem parku. Cichy domek na drzewie ma być szokującym połączeniem najnowszych trendów w projektowaniu architektury oraz najnowszych osiągnięć technologii w zakresie akustyki. Pawilon ma być nie tylko przyjemny dla oka, ale także oferować niesamowitą ciszę w swoim wnętrzu – mówił Szkiler.

Twórcy chcą, aby po prezentacji na szeregu prestiżowych wydarzeń w Wielkiej Brytanii Quiet Treehouse powrócił do Kew, gdzie ma pozostać na stałe. Nie mogliśmy liczyć na lepszą lokalizację dla naszej instalacji niż Royal Botanic Gardens, gdzie budynek będzie mógł współistnieć z naturą dla przyszłych pokoleń – dodał Szkiler.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.