Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Ekologicznie za życia i po śmierci. Teraz to możliwe

półka-trumna, recykling

Ekologicznie za życia i po śmierci. Teraz to możliwe

Jeśli jesteście entuzjastami ekologicznych rozwiązań, a do tego bardzo przywiązujecie się do posiadanych przez siebie przedmiotów, to może spodobać wam się niekonwencjonalny pomysł jednego z projektantów z Wielkiej Brytanii. Z półki na książki jego projektu można zbudować trumnę!

Chociaż brzmi nieprawdopodobnie, to z pewnością można wpisać ten pomysł na listę tych, które w swoim założeniu są ekologiczne. Zamiast zostawiać po sobie mebel, który zapewne wyląduje na śmietniku, możemy wykorzystać go ponownie. Można więc uznać, że bardzo dobrze wpisuje się w ideę recyklingu. 

Wieczny recykling

Projekt, który swoim nazwiskiem sygnuje William Warren, nazwany został Shelves For Life. Sam proces przemiany półki w trumnę nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcją, którą można otrzymać za pośrednictwem strony internetowej projektu. 

Jest w czym wybierać

Nie jest to pierwszy ekologiczny pomysł na ewentualny sposób pochówku. Równie ciekawym, jak również ekologicznym rozwiązaniem, który zyskał rozgłos jakiś czas temu, jest urna wykonana z lodu.

Moda na ekologię 

Ekologia staje się coraz ważniejsza w życiu każdego z nas. Przy zakupie najróżniejszych przedmiotów klienci, częściej niż kiedyś, zwracają uwagę na aspekt związany z jego oddziaływaniem na środowisko.

W niektórych przypadkach doprowadziło to do wytworzenia się pojęcia “greenwashingu”, czyli wykorzystywania przez działy marketingowe, zainteresowania potencjalnego klienta, aspektami ekologicznymi. W tym przypadku, za dobrze brzmiącymi ekologicznymi hasłami, nie idzie żadne konkretne działanie. W Polsce termin ten często funkcjonuje jako “ekościema”.

Jeśli chodzi o półkę-trumnę, takiej obawy nie ma, przede wszystkim dlatego, że jest to projekt, za którego przeznaczenie każdy właściciel odpowiada samodzielnie. Półka może więc pozostać przy swoim pierwotnym przeznaczeniu, ale nie zmienia to faktu, że pomysł z założenia jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku.

Źródło: lubimyczytać.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.