Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Ekowydarzenia #26

Ekowydarzenia #26

Przełom czerwca i lipca przynosi porcję ciekawych wydarzeń. Wiele z nich poświęconych jest klimatowi. A wiadomo, że temat ten jest szalenie ważny. Zerknij na poniższe propozycje i wybierz najbardziej interesującą.

28 czerwca, godz. 17:00

Ekobudowanie – warsztaty stolarskie

Uczestnicy warsztatów stolarskich będą tworzyć skrzyneczki na zioła i kwiaty z materiałów pozyskanych w drodze recyklingu. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych materiałów. Mile widziane wkrętarki.

Ilość miejsc ograniczona – 6 osób. 

Zapisy: klik

Wydarzenie: klik

29 czerwca, godz. 12:00

Nowe spojrzenie na zrównoważony rozwój

Jak przechodzić od zamiarów zmieniania świata na lepsze do realnych i mierzalnych wyników?
Jak pandemia zmieniła podejście firm do zrównoważonego rozwoju?
Jak zmienia się myślenie o prowadzeniu biznesu i dlaczego firmy powinny zdefiniować swój cel istnienia?
Jakimi informacjami dotyczącymi działań na rzecz zrównoważonego rozwoju firma powinna się dzielić, a jakimi nie?

To tylko część pytań, które zostaną poruszone podczas webinarium. W wydarzeniu wezmą udział eksperci: Iwona Jacaszek-Pruś, Kompania Piwowarska oraz Jakub Krzewina, Raben Group.

Zapisy:  klik

Wydarzenie: klik

29 czerwca, godz. 9:00

Retencja wody w architekturze

W ostatnich latach podejście do wody opadowej uległo znaczącym zmianom. Jeszcze w latach 90. stawiano na szybkie odprowadzenie deszczówki. Dzisiaj bazujemy na koncepcji miasta gąbki i retencjonowaniu wody w celu zmniejszenia jej niedoborów. Obniża to koszty zarządzania nieruchomościami, powoduje wzrost ich atrakcyjności oraz daje szansę na wykorzystanie wody do podlewania roślin, spłukiwania toalet oraz zasilania ogrodów deszczowych.

Uczestnicy e-konferencji poznają sposoby i metody takiego zarządzania wodą, aby zmniejszyć jej niedobory i zapobiec zjawisku suszy hydrologicznej.

Wydarzenie: klik

29 czerwca, godz. 9:15

Dzień Działań w ramach Paktu na Rzecz Klimatu

Dzień Działania jest organizowany przez Pakt na Rzecz Klimatu, czyli inicjatywę Komisji Europejskiej. Wydarzenie to ma na celu podniesienie świadomości na temat postępów i możliwości w ramach Paktu, zachęcenie do składania zobowiązań, dzielenie się podnoszącymi na duchu historiami działań na rzecz klimatu oraz połączenie ludzi z działaniami w ich własnych krajach.

Program: klik

Wydarzenie: klik

29 czerwca, godz. 18:00

Zmienić świat raz jeszcze. Jak wygrać walkę o klimat

Spotkanie z Tomaszem S. Markiewką, autorem „Zmienić świat raz jeszcze. Jak wygrać walkę o klimat” (Wydawnictwo Czarna Owca) poprowadzi Alicja Beryt.

Katastrofa klimatyczna rozgrywa się na naszych oczach. Zmiany, o których piszą naukowcy, będą szybsze i brutalniejsze, a w dodatku – nieodwracalne. Bo to, że katastrofa się wydarzy, pisze doktor Tomasz S. Markiewka, to po prostu fakt. Pytanie, czy możemy jeszcze coś zrobić?

Wydarzenie: klik

30 czerwca, godz. 18:00

Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki?

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o OZE Prosumenci, którzy podłączą do sieci mikroinstalację fotowoltaiczną od 1 stycznia 2022 r. będą rozliczani na nowych zasadach. Według proponowanych zmian prosument stanie się sprzedawcą energii. Co to oznacza w praktyce? Jakie zmiany czekają przyszłych właścicieli fotowoltaiki? Jak nowa ustawa OZE wpłynie na opłacalność fotowoltaiki? Jak pozostać niezależnym wobec prawa? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będą szukać eksperci firmy Columbus Joanna Gil, brand manager oraz Michał Gondek, Dyrektor Pionu Techniczno-Inwestycyjnego.

Zapisy: klik

Wydarzenie: klik

1 lipca, godz. 9:00

Mozaika Klimatyczna – warsztaty o zmianach klimatu dla firm

Szkolenie w formie gry, której uczestnicy poznają mechanizmy rządzące zmianami klimatu. W ramach warsztatów, uczestnicy pod kierunkiem animatora wspólnie układają tytułową “mozaikę” ilustrującą związki przyczynowo-skutkowe między zjawiskami składającymi się na zmiany klimatu. W tym celu posługują się 42 kartami opracowanymi na podstawie raportów naukowych Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC). To właśnie raporty IPCC są podstawą światowych negocjacji klimatycznych.

Warsztaty trwają 3 godziny. Maksymalnie może w nich uczestniczyć 16 osób w 2 grupach (8 os./grupa).

Wydarzenie: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.