Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Ekowydarzenia #30

Ekowydarzenia #30

W weekend odbędzie się ogólnopolskie sprzątanie świata pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”! Pamiętajmy o zabraniu kilku śmieci spod nóg. Ale w tym tygodniu czekają nas i inne kluczowe spotkania z dziedzin ekologii, ochrony środowiska i klimatu oraz energetyki.

Czy Polska ma szansę na osiągnięcie bezpieczeństwa energetycznego? Czy młodzi angażują się w sprawy dotyczące klimatu? Jak uchronić się przed pożarem instalacji fotowoltaicznej? O tych i innych istotnych kwestiach opowiadają w tym tygodniu eksperci zgromadzeni wokół konferencji, webinarów i dyskusji. 

13-14 września

Konferencja naukowa “Bezpieczeństwo energetyczne” 

Jaka przyszłość czeka polską energetykę? Czy możemy spodziewać się rewolucyjnych zmian w dostawach energii, a zapotrzebowanie na nią pokryje głównie energia odnawialna? Co z atomem i wodorem? Tym wątkom jest poświęcona VI Konferencja Naukowa “Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Rozmowy z wybitnymi gośćmi i ekspertami trwają od poniedziałku rano do wtorkowego popołudnia.

Wydarzenie i program: klik

Transmisja: klik

14 września, godz. 18:00

Fotowoltaika bez pożaru – 5 zasad bezpiecznego domu

Każdy posiadacz instalacji fotowoltaicznej chce, aby była ona maksymalnie wydajna i bezpieczna. Zastanawiasz się, czy instalacje fotowoltaiczne są bezpieczne i jaka jest skala pożarów tych systemów? Wysłuchaj specjalistów w tej dziedzinie: Joanny Gil – Brand Manager firmy Columbus oraz Łukasza Ozorowskiego, Wicedyrektora realizacji Columbus.

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

15 września, godz. 10-14

Konferencja „Aktualny stan jakości powietrza w Polsce – sukces czy nadal wyzwanie”

Wydarzenie organizuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Referaty wygłoszą: NFOŚiGW, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Instytut Ochrony Środowiska, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, Stowarzyszenie „Czysta Polska”, Zarządy Województw oraz gmin.

Prelegenci zajmą się diagnozą stanu powietrza i pomiarami poziomu zanieczyszczeń. Opowiedzą o działaniach prowadzonych na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia i życia ludzi. Dowiemy się, co może zrobić każdy z nas, aby oddychać świeższym powietrzem.

Wydarzenie: klik

15 września, godz. 15:30-17:00

Pada i pada, a nam grozi susza – dlaczego? | Debata

Co robić, aby walczyć z suszą i jak wygląda gospodarowanie wodą w Polsce? Fundacja Aeris Futuro zaprasza na organizowaną w Krakowie debatę inaugurującą projekt „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?”. Podczas spotkania organizatorzy opowiedzą też o planowanych w ramach projektu wydarzeniach: warsztatach, szkoleniach, konkursach.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Fundacji Aeris Futuro, ul. Konfederacka 4, Kraków

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik 

17-19 września

Sprzątanie Świata – cała Polska

W Polsce odbędzie się już 28. akcja sprzątania świata! W dniach 17-19 września wielu z nas pomoże przyrodzie odżyć i posprząta tony śmieci, które w niej zalegają. Zachęcamy do udziału w lokalnych, zorganizowanych akcjach, ale i do działania na własną rękę! Tegoroczne hasło akcji to „Myślę, więc nie śmiecę”.

18-19 września

Open Dialogues on Climate Change (ODCC)

Obecnie w niemal 30 krajach na 5 kontynentach organizowane są Otwarte Dialogi – wyjątkowe dyskusje, podczas których spotykają się decydenci, politycy, naukowcy, organizacje pozarządowe, biznes oraz młode pokolenie. Celem tego projektu jest stworzenie otwartego i konstruktywnego dialogu między przedstawicielami różnych grup społecznych. 

Zebrane wnioski zostaną zaprezentowane politykom, organizacjom i innym kluczowym osobom. ODCC dąży do zaprezentowania efektów prac również na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow.

Weź udział w ważnych rozmowach o klimacie. Stacjonarnie lub z domu w trybie online.

Wydarzenie oraz formularz rejestracyjny: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.