Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Ekowydarzenia #33

Ekowydarzenia #33

Pierwsze dni października zwiastują zmiany. Nadchodzące wydarzenia dają nadzieję, że to zmiany na lepsze. Szczególnie w kwestii ochrony środowiska i klimatu. Przed nami tydzień znaczących polskich konferencji: szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit, Konferencja Technologii Wodorowych PCHET 2021, czy Kongres Nowej Mobilności w Łodzi i inne ważne wydarzenia.

4 października godz. 15:00 – 5 października godz. 18:00

4th Polish Conference on Hydrogen Energy and Technology (PCHET 2021)

W poniedziałek i wtorek warto dołączyć do odbywającej się w kraju konferencji poświęconej rozwojowi sektora wodoru. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska. Zaprezentowana zostanie m.in. koncepcja polskich dolin wodorowych.

Wydarzenie: klik

Darmowa rejestracja: klik

Linki do wydarzenia w formie online: klik

5 października, godz. 18:00

Jak zaoszczędzić 48 000 zł na starcie budowy domu

Ile realnie można zaoszczędzić na poszczególnych etapach budowy domu? Czy audyt energetyczny ma duże znaczenie przy budowie i kiedy warto go przeprowadzić? O tym, kiedy jest najlepszy moment na inwestycję w instalację fotowoltaiczną opowiedzą specjaliści ds. zielonej energii z Columbus: Joanna Gil, Brand Manager oraz Michał Stańdo, Kierownik Realizacji.

Zapisy: klik

6 października, godz. 19:00-20:15

We the Power: Spółdzielnie Energetyczne w Polsce

Obywatele Europy coraz częściej pozyskują sami energię, by następnie ją wykorzystać, sprzedać lub podzielić się z sąsiadami.

Polska Zielona Sieć i marka Patagonia organizują serię wydarzeń online – webinariów, warsztatów i podcastów – poświęconych rozwojowi społeczności energetycznej w polskim kontekście. Podczas najbliższego spotkania dotyczącego spółdzielni energetycznych dowiemy się:

  • Gdzie, jak i dlaczego są zakładane?
  • Jak działają? 
  • Komu i jakie przynoszą korzyści?
  • Dlaczego w Polsce dopiero kiełkują, podczas gdy w Europie działa ich już ponad 3,5 tysiąca?

Zapisy: klik

7-8 października

Kongres Nowej Mobilności (KNM)

KNM to dotąd największy w Polsce, dwudniowy kongres branżowy poświęcony w pełni rozwojowi elektromobilności. W ciągu dwóch dni na dwóch scenach wystąpi ok. 200 prelegentów, a wśród nich Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska, Anna Clunes Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i Juha Ottman, Ambasador Finlandii.

Wydarzenie: klik

Rejestracja: klik

8-9 października

Carbon Footprint Summit w Krakowie

Carbon Footprint Summit 2021 (CFS) to druga edycja tego istotnego z punktu widzenia zmian klimatu wydarzenia. Podczas konferencji będzie można usłyszeć wypowiedzi ekspertów z wielu dziedzin: energetyki, nauki, szeroko pojętej ekologii, aktywizmu, czy polityki.

Eksperci opowiedzą o licznych inicjatywach na rzecz szerzenia świadomości ekologicznej i rozwiązaniach, które uchronią nas przed skutkami zmian klimatu. Uczestnicy mogą wziąć udział nie tylko w prelekcjach, ale i będą mogli odwiedzić liczne stoiska inicjatyw na rzecz zielonej przyszłości: strefę wege, elektromobilności, aktrywisty, FJF, czy strefę warsztatów. Nie może Cię tu zabraknąć!

Świat OZE objął wydarzenie patronatem medialnym. Będzie można odwiedzić nasze stoisko i wziąć udział w quizie z ekonagrodami.

Zmień klimat! Świat OZE podczas Carbon Footprint Summit 2021: klik

Wydarzenie CFS: klik

Darmowa rejestracja oraz bilet na płatną część konferencji: klik

9-10 października

Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA w Suwałkach

W suwalskim Parku Konstytucji 3-go Maja w dniach 9 i 10 października pojawi się mnóstwo atrakcji w postaci miasteczka festiwalowego.

Projekt Fundacji Teraz Wschód ma na celu edukować w zakresie ekologii i kształtować wśród Polaków poczucie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Na Suwalczan czeka dwa dni wspólnej zabawy, nauki i odkrywania świata na nowo. Odbędą się liczne warsztaty oraz konkursy.

Szczegóły wydarzenia: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.