Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Elektryczne BMW zmienia kolor karoserii. Auto kameleon + cichy silnik = idealne do ucieczki?

Elektryczne BMW zmienia kolor karoserii. Auto kameleon + cichy silnik = idealne do ucieczki?

BMW na największych na świecie targach nowych technologii (CES 2022, 5-8.01) zaprezentowało model iX Flow, który potrafi zmieniać kolor za pomocą jednego przycisku. Technologia zmiany koloru wraz z cichym silnikiem elektrycznym sprawia, że to auto doskonale zamaskuje się podczas ucieczki. Nawet jeśli nie planujesz napadu na bank, to warto zobaczyć to niesamowite rozwiązanie.

Jak to możliwe, że elektryczne BMW zmienia kolor?

Korpus BMW iX Flow pokryty jest folią elektroforetyczną zawierającą mikrokapsułki o średnicy ludzkiego włosa. Każda kapsułka zawiera różnie naładowane białe, czarne lub kolorowe cząsteczki, które stają się widoczne po kontakcie z polem elektrycznym. Tworzy to tzw. elektroniczny wyświetlacz papieru (Electronic Paper Display, EPD), rozwiązanie znane m.in. z czytników e-book, takich jak Amazon Kindle czy eClicto. Aby zmienić kolor, wystarczy jeden przycisk w aplikacji.

Auto białe w upalne dni i czarne w zimne? Wystarczy nacisnąć przycisk.

Personalizacja w zgodzie z klimatem

projektowania i personalizacji samochodów. Chcesz dopasować kolor energooszczędnego auta do swojego aktualnego nastroju? Teraz, jeśli znudzi ci się twój aktualny kolor samochodu, możesz zmienić go bez malowania lub kupowania nowego modelu. Na razie jedyne kolory karoserii BMW iX Flow to biały, czarny i szary. Rozwój technologii z pewnością pozwoli jednak na dodanie do palety kolorów nowych barw. Dla fanów ekologii może być to np… zielony.

Consumer Electronics Show (CES) to największe na świecie targi elektroniki oraz nowych technologii, odbywające się corocznie w styczniu w Las Vegas. Na tegorocznej edycji, oprócz BMW iX Flow, zaprezentowano także mnóstwo nowych, fascynujących rozwiązań z branży OZE. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz artykuł:

źródło: bmw.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.