Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Farma słoneczna na dawnym wysypisku w New Jersey

Farma słoneczna na dawnym wysypisku w New Jersey

Będące niegdyś wielkim obciążeniem klimatycznym wysypisko rozpoczęło służbę dla środowiska. Emerytowane składowisko odpadów w New Jersey jest przekształcane w farmę fotowoltaiczną. To największy tego typu projekt w Ameryce Północnej.

Prace nad projektem

Firma CEP Renewables rozpoczęła prace nad projektem elektrowni słonecznej o mocy 25,6 MW w Mount Olive w stanie New Jersey na terenie dawnego składowiska odpadów Combe Fill North. Po zakończeniu prac ten fotowoltaiczny projekt ma pełnić funkcję największej farmy słonecznej stworzonej na składowisku odpadów w Ameryce Północnej.

“Słoneczne pole” Mount Olive Solar Field zapewni czystą energię dla ponad 4000 domów.

Zaangażowanie gubernatora w dalsze rozwijanie wiodącej roli New Jersey w branży energii odnawialnej pokazuje świetlaną przyszłość stanu w  lepszym pozycjonowaniu gospodarki i przygotowaniu się na wyzwania związane z klimatem – powiedział dyrektor generalny CEP Renewables, Gary Cicero dla Renewable Energy World i dodał: – Projekt słoneczny Mount Olive znacząco przyczyni się do realizacji planu New Jersey w zakresie energii odnawialnej, czyli uzyskania 50% czystej energii w miksie do 2030 roku – podsumował.

fot. New Road Solar Project, źródło: Renewable Energy World

Zagospodarowanie wysypiska Combe Fill North

Składowisko Combe Fill North zostało umieszczone na krajowej liście priorytetów Superfund amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska po tym, jak właściciel nieruchomości zbankrutował i porzucił teren.

Przejęcie pozycji  Superfund to niezwykle złożony procespowiedziała Alyssa Sarubbi, kierownik projektu w CEP Renewables dla Renewable Energy World –  Przeniesienie ich od początku do końca wymaga wyjątkowej ilości czasu, inwestycji i zaawansowanej wiedzy. Firma ma możliwości, doświadczenie i wytrwałość, aby realizować tego typu projekty.dodała.

źródło: Renewable Energy World

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.