Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Green Film Festival, czyli ekologia na dużym ekranie

Green Festival

Green Film Festival, czyli ekologia na dużym ekranie

Już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia rozpoczyna się 4. Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych BNP Paribas Green Film Festival. Pokazy filmów będą odbywać się w Miasteczku Festiwalowym na Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie oraz w innych częściach miasta. Prawie wszystkie pozycje będą również dostępne na platformie VOD. Portal Świat OZE jest partnerem medialnym wydarzenia.

Zaczynamy!

Oficjalne otwarcie imprezy w Miasteczku Festiwalowym na Bulwarze Czerwieńskim zaplanowano na godz. 16:00. W otwarciu udział wezmą aktor Paweł Deląg, reżyser i dyrektor festiwalu Piotr Biedroń, Kamil Wyszkowski, prezes rady programowej UN Global Compact Network Poland oraz współorganizator festiwalu – a także Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Miasta Krakowa ds. kultury. Następnie zostaną wyświetlone filmy „Pani Basia” – premierowy pokaz specjalny filmu w reż. Pawła Deląga z udziałem aktorów: Elżbiety Jarosik, Tadeusza Huka; „Władcy Wody” – dokument nt. komercjalizacji i handlu wodą i „Siostry Rzeki” – dokument krakowskiej aktywistki Cecylii Malik na temat problemu tamowania polskich rzek. Odbędą się także panele dyskusyjne – Zielona Produkcja Filmowa organizowany przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Kryzys Wodny – organizowany przez UN Global Compact Network Poland.

Co w programie?

Do konkursu głównego zakwalifikowano 74 produkcje. Większość filmów podczas festiwalu będzie miało polską premierę, część światową. W konkursie znajdą się też filmy, które zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. „Gunda” Victora Kossakovskiego, „Watson” Lesleya Chillcota, czy „Ostatni samiec na Ziemi” Floor van der Meulen. W programie dużo rodzimych produkcji, głównie dokumentów.

7 dni, 7 ważnych tematów

Każdy z siedmiu dni festiwalu poświęcony jest innemu tematowi – wodzie, greenwashingowi, cierpieniu zwierząt, walce młodych ludzi o ochronę planety, konsumpcjonizmowi oraz katastrofom ekologicznym i naturalnym. Widzowie będą mogli oglądać filmy konkursowe nie tylko w Miasteczku Festiwalowym na Bulwarach Wiślanych, ale także w 7 kinach partnerskich (Hala Forum, Pałac Potockich, Arena Garden, Kino Pod Baranami, Park Jerzmanowskiego, Stacja Wisła, Ogród Trawiasty). Jest też opcja dla osób spoza Krakowa – prawie wszystkie filmy będą dostępna na platformie streamingowej VOD.

Pełen program festiwalu dostępny jest tutaj.

źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.