Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Hyperloop w Europie! Zobacz prototyp na Expo w Dubaju, wygląda niesamowicie!

Hyperloop w Europie! Zobacz prototyp na Expo w Dubaju, wygląda niesamowicie!

Podróżowanie z prędkością odrzutowca, efektywność pociągu, prawie zerowy opór aerodynamiczny a do tego zeroemisyjny. Hyperloop w Europie? To już się dzieje. Hiszpańska firma zaskakuje projektem, który jedzie na targi Expo 2020 w Dubaju.

Hyperloop w Europie

Hyperloop znany jest głównie jako projekt Elona Muska realizowany w USA. Jednak Europejczycy nie są gorsi i swój hyperloop też już mają!

Hyperloop to nowy środek transportu naziemnego, który może przewozić pasażerów i ładunki z prędkością ponad 1000 km/h wewnątrz rur niskociśnieniowych.

Do tego jest w pełni elektryczny, a jego emisja bezpośrednia dwutlenku węgla do atmosfery jest zerowa, co czyni go przyjaznym dla środowiska.

Zobacz jak wygląda ten niesamowity wynalazek, który powstaje teraz w Europie.

Expo 2020 w Dubaju

Trwające sześć miesięcy (od października 2021 do marca 2022) Expo 2020 w Dubaju zaskoczy nas wieloma ciekawymi projektami, które pomogą kształtować nasz świat po pandemii.

Hiszpański pawilon będzie reprezentować Hyperloop firmy Zeleros. Model Z01 został już przetransportowany do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zobacz jak niesamowicie wygląda na krótkim filmie:

Projekt cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ zapotrzebowanie na zeroemisyjne technologie rośnie w dużym tempie.

Rośnie zapotrzebowanie na zeroemisyjne technologie

Oczekuje się, że międzynarodowy transport towarowy wzrośnie o 400% w ciągu najbliższych 30 lat (według OECD). System hyperloop firmy Zeleros oferuje zrównoważone rozwiązanie, aby złagodzić ten rosnący popyt dzięki systemowi zdolnemu do przemieszczania pasażerów, a także kontenerów między kluczowymi miastami a centrami logistycznymi.

Hiszpaństwa firma rozbudowuje pierwsze w Europie centrum badań nad hyperloopem i pracuje nad torem testowym dla swojego projektu o długości 3 km. Zeleros współpracuje także m.in. z Airbusem przy testach swojego elektrycznego układu napędowego. 

Źródła: zeleros.com, youtube.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.