Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Każdego tygodnia zjadasz kartę kredytową!

Każdego tygodnia zjadasz kartę kredytową!

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Newcastle w Australii wykazały, że każdego dnia spożycie plastiku wynosi ok. 5 gramów na osobę, czyli tygodniowo zjadamy go tyle, ile wystarczyłoby na wyprodukowanie jednej karty kredytowej.

Jest rozwiązanie

Niestety problem wszechobecności plastiku w środowisku jest widoczny na skalę światową i na razie nie znaleziono sposobu na pozbycie się polimeru ze środowiska. Jednak z pomysłem na odzyskanie go z obiegu przychodzi Pacific.org ze swoim nowym projektem. Startup będzie tworzył karty Mastercard z wyłowionego z oceanu plastiku. 

Lista chętnych i nagrody

Prace nad uruchomieniem inicjatywy jeszcze trwają, ale już można zapisać się na listę oczekujących, aby otrzymać darmową kartę z oceanu. Pacific.org zapewnia, że od momentu wprowadzenia projektu w życie, czyli od września, 1% wartości każdej transakcji wykonanej kartą z upcyclingu będzie przekazany na rzecz fundacji oczyszczających oceany. Co ciekawe, dla stu pierwszych osób zapisanych na listę firma przewidziała atrakcyjne nagrody pieniężne w wysokości od 50 do nawet 5000 zł.

Karta z oceanicznego plastiku, źródło: pacific.org

Innowacyjny pomysł, ale…

Warto pamiętać, że pomysł jest innowacyjny, jednak nie jest 100-procentowym rozwiązaniem problemu zanieczyszczeń wód, ale wykorzystaniem tego, czym dysponujemy w obiegu zamkniętym.

Popularność ekokart rośnie

Pomysł produkcji ekologicznych kart zyskał popularność również wśród poszczególnych banków takich, jak np. Santander czy Credit Agricole. W obu przypadkach karty są wytwarzane z przyjaznych dla środowiska materiałów. Do produkcji wykorzystywane są zarówno materiały z recyklingu, jak i te naturalne, np. na bazie kukurydzy od Grupy Santander, ale również nowo opatentowane ekotworzywa.

Źródło: pacific.org, wwf.panda.org, ekologia.pl, brief.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.