Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Lubelski Dom Dziecka z własną minielektrownią słoneczną

Dom Dziecka Lublin

Lubelski Dom Dziecka z własną minielektrownią słoneczną

Dom Dziecka im. J. Korczaka mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Sierocej 15. Na początku stycznia na jego dachu pojawiła się instalacja fotowoltaiczna. Dzięki instalacji o mocy 10 kW mieszkańcy Domu Dziecka już od lutego będą mogli korzystać z darmowej energii. Wsparcia placówce udzieliła firma Vosti.

Placówka ogrzewana słońcem

Placówki opiekuńczo-wychowawcze mają wiele potrzeb. Zapewnienie odpowiednich warunków życiowych dzieciom wiąże się z kupnem ubrań, jedzenia, ale też wsparciem ich edukacji i rozwoju zainteresowań. Dlatego każda odłożona kwota jest tu bardzo ważna. Montaż instalacji fotowoltaicznej pozwoli zaoszczędzić nawet 150 tys. zł w ciągu kolejnych 20 lat.

– Zamontowanie instalacji pozwoli nam w dłuższym okresie na obniżenie rachunków za prąd prawie o połowę. Budynek naszego domu ma ponad 120 lat i stale wymaga remontów, zaoszczędzone pieniądze pozwolą nam na przeprowadzenie części z nich, na odświeżanie i dekorowanie sypialni czy wyposażenie pomieszczeń rekreacyjnych dla dzieci – tak, by ten Dom stawał się dla nich jeszcze bardziej przyjazny. Oszczędności to także umożliwienie naszym podopiecznym wyjazdów wakacyjnych czy feryjnych, możliwości związane z rozwojem zainteresowań oraz zapewnieniem dzieciom dodatkowej pomocy w nauce w postaci korepetycji. To także tak zwykłe i prozaiczne rzeczy jak możliwość kupienia lepszych butów czy bluzy znanej firmy – mówi Ewa Głowacka, Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie

20 lat bezkosztowej energii

Zamontowana przez firmę Vosti instalacja fotowoltaiczna zbudowana jest z 30 sztuk modułów monokrystalicznych w technologii „Half Cut”. Przez najbliższe 20 lat, według przewidywań firmy, Dom Dziecka będzie mógł korzystać z darmowej energii wprost ze słońca.

Po zakończonym montażu Vosti zajęło się kompletem dokumentacji, zgłoszeniem instalacji do zakładu energetycznego oraz do państwowej straży pożarnej. Czynności te są konieczne, aby instalacja mogła zostać uruchomiona – mówi Artur Czarnik, Kierownik Techniczny w Vosti 

Źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.