Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Massachusetts i Rhode Island inwestują w morskie farmy wiatrowe

Polski potencjał offshore

Massachusetts i Rhode Island inwestują w morskie farmy wiatrowe

Amerykańskie stany Massachusetts oraz Rhode Island poinformowały, że planują poważne inwestycje w morską energetykę wiatrową. Projekt OZE dotyczy w sumie 1200 MW nowo zainstalowanych mocy, z pomocą który zasilone zostanie około 600 tysięcy domów.

„Inwestycja przybliża stan o krok bliżej do osiągnięcia celów naszej administracji, polegających na stworzeniu czystej, niezawodnej i opłacalnej przyszłości energetycznej dla mieszkańców Massachusetts oraz znacznego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym”, powiedział Charlie Baker, gubernator stanu. W przyszłości administracja stanu planuje kolejne projekty o mocy 800 MW.

Inicjatywa firmy Vinyard Wind odpowiada 5,5-6% całkowitego zużycia energii w skali roku przez mieszkańców stanu Messachusetts. Deweloper poinformował, że zacznie dostarczać zieloną energię w 2021 roku. Projekt składa się z wielu wiatraków rozmieszczonych w odległości 8/10 mili. Łączna moc farmy będzie wynosiła 800 MW. Każdy wiatrak wytworzy około 8 MW mocy.

W tym samym dniu gubernator Rhode Island, Gina Raimondo, ogłosiła, że jej stan wybrał z kolei projekt Revolution Wind, w ramach którego będą zainstalowane wiatraki o łącznej mocy 400 MW. Lokalne prace nad projektem rozpoczną się w 2020 roku. Budowa planowana jest na 3 lata. Farma prawdopodobnie będzie obejmowała 50 turbin wiatrowych. Przypomnijmy, że pierwsza morska farma wiatrowa w USA została zainstalowana właśnie u wybrzeży Rhode Island w 2016 roku.

Powyższe projekty są jednym z elementów szerszej strategii inwestycji w morską energetyką wiatrową wzdłuż wschodniego wybrzeża USA. W projekt zaangażowane są także stany: New Jersey, Connecticut, Virginia oraz Nowy Jork. Amerykański sekretarz stanu USA, Ryan Zinke powiedział, że ma nadzieję usprawnić działania na rzecz morskiej energetyki wiatrowej w niedalekiej przyszłości.

Źródła: New York Times, CBS Evening News

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.