Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Najnowszy Golf może być napędzany zieloną energią

biogaz

Najnowszy Golf może być napędzany zieloną energią

Volkswagen to niewątpliwie jeden z czołowych graczy na rynku motoryzacji. Polska grupa współpracuje obecnie z Polenergią – jednym z liderów krajowego rynku energii odnawialnej. Ta kooperacja ma przynieść widoczne efekty dla środowiska i dać dodatkową niezależność energetyczną.

Użytkownicy samochodów powinni zdawać sobie sprawę, że podróżowanie pojazdami napędzanymi ropą i olejami nie jest neutralne dla środowiska. Grupa Volkswagen wkracza w erę zielonej energii i elektromobilności. Kompleksowe działania mają przynieść najbardziej wymierne efekty, a kolejnym krokiem ku niskoemisyjności ma być najnowszy Golf TGI napędzany biometanem. 

Popularny Golf TGI jest wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra. Posiada też trzy zbiorniki na gaz ziemny, który może wykorzystywać biometan. Zbiorniki paliwowe są zintegrowane z podwoziem i pozwalają na przejazd 400 km trasy na bio trybie. Silnik układu napędowego jest zasilany głównie CNG.

Źródło: volkswagen.pl

Kto skorzysta z aut na biometan?

Biometan jest paliwem odnawialnym, ma skład identyczny z gazem naturalnym i może służyć do produkcji zielonego wodoru. Może być stosowany zamiast gazu ziemnego – biometan można mieszać w dowolnej proporcji z CNG, co jest zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż jazda na ropie. 

Kierowcy pojazdów napędzanych gazem ziemnym korzystają obecnie ze stosunkowo niskich cen za to paliwo. W porównaniu do benzyny czy oleju napędowego, zbiorniki na gaz ziemny mogą wytwarzać większą ilość energii i mają niższą zawartość węgla. Według Volkswagena jazda w trybie CNG powoduje około 25% mniej emisji dwutlenku węgla niż w przypadku benzyny.

Tankowanie nowego Golfa biometanem lub e-gazem zapewnia widoczne rezultaty zarówno w skali mikro, jak i przyczynia się do globalnej przemiany energetycznej. Biometan wytwarzany jest z odpadów organicznych, natomiast e-gaz zostaje uzyskany z nadmiaru zgromadzonej energii elektrycznej.

Volkswagen oferuje wiele modeli samochodów wyposażonych w silniki na gaz ziemny. Są one oznaczone skrótem TGI. Marka działa zgodnie z regulacjami Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure (obrazuje realne zużycie paliwa i emisję CO2).

Producent twierdzi, że dzięki sprawności silników CNG oraz niskiej emisji CO2 (brak emisji cząstek stałych, niskoemisyjność przy rezygnacji z ropy) silniki na gaz ziemny nadal będą cieszyć się popularnością. 

Źródło: bioenergy-news.com, volkswagen.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.