Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Największy tracker słoneczny na globie

pv

Największy tracker słoneczny na globie

Podczas targów SNEC 2021 firma Antaisolar, producent systemów montażowych dla łańcucha dostaw w branży fotowoltaicznej, zaprezentowała największy tracker słoneczny SPACE. Tracker umożliwia instalacji PV śledzenie ruchu słońca i najefektywniejsze ustawianie się względem niego.

Największy i najlepszy

Ogromne urządzenie z szerokim zakresem kąta obrotu może osiągać długość 240 m. Nie bez powodu premierze SPACE’A towarzyszyły hasła: “niepowtarzalność, inteligencja, wydajność, nieskończoność”. Konstrukcja przeszła testy wytrzymałościowe i uzyskała certyfikaty, potwierdzające jej skuteczność nawet podczas niestabilnej pogody. Napęd trakcera wykorzystuje elektryczną synchronizację, jest łatwy w montażu i odporny. Do budowy Space’a użyto silnika bezszczotkowego. Zamontowano w nim technologię sztucznej inteligencji, dzięki której tracker analizuje warunki pogodowe i terenowe. 

Na początkowym etapie prac badawczo-rozwojowych nad SPACE Antaisolar zwracała uwagę na trend stosowania popularnych modułów wielkogabarytowych. Wszystkie trackery słoneczne Antaisolar przeszły przeprowadzony przez firmę CPP test wytrzymałości na wiatr. Zalicza się do nich również SPACE powiedziała Amy Kou, wiceprezes Antaisolar.

Tracker Antaisolar to najdłuższy jak dotąd jednorzędowy i jednoosiowy system nadążny, który można wydłużyć do ponad 4 odcinków na spektakularną długość prawie ćwierć kilometra. SPACE to prezent, jaki sobie i światu podarował czołowy producent w branży PV, Antaisolar. Chińska firma obchodzi 15 rocznicę działalności na rynku fotowoltaiki.

Główne korzyści

Ogromny tracker może przynieść szczególne korzyści w przypadku wielkopowierzchniowych elektrowni fotowoltaicznych. Space ma za zadanie obniżyć koszty systemu montażowego instalacji PV nawet o 18%. 

Krótkie video z trackerem można obejrzeć tutaj.

źródło: pap.pl, antaisolar.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.