Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Nie płać plastikiem. Ekologiczne rozwiązanie Grupy Santander

karta płatnicza

Nie płać plastikiem. Ekologiczne rozwiązanie Grupy Santander

Grupa Santander wspiera kraje europejskie w dążeniu do zielonej gospodarki. Tym razem bank wprowadza karty z materiałów przyjaznych środowisku. Do 2025 roku pożegnamy się ze “szkodliwymi plastikami”. Zastąpią je tworzywa m.in. na bazie kukurydzy. 

Tradycyjne karty – praktyczne i lubiane

Pomimo dostępności płatności elektronicznych, tradycyjne karty ciągle cieszą się dużą popularnością. Według danych Narodowego Banku Polskiego, w Polsce liczba kart płatniczych pod koniec 2019 roku wyniosła 42,1 mln. W tak licznej produkcji znajdą się elementy, które można uczynić bardziej przyjaznymi dla planety.

Kukurydza i recykling

Grupa Santander postanowiła skoncentrować się na materiałach, z jakich wytwarza się karty płatnicze. Bank zastąpi plastik tworzywami pochodzącymi z recyklingu czy tymi, powstałymi na bazie kukurydzy. W Polsce klienci Santandera otrzymają pierwsze ekologiczne karty na przełomie czerwca i lipca. Natomiast do 2025 roku z materiałów zrównoważonych będą produkowane już wszystkie karty w krajach europejskich.

Mniej znaczy więcej 

Grupa Santander zapewnia, że podczas produkcji kart ekologicznych zużywa się mniej energii niż w przypadku ich plastikowych odpowiedników. Pozwoli to na redukcję emisji dwutlenku węgla o 1 tys. ton rocznie. Spadnie również zużycie plastiku – o 60 ton każdego roku. 

– W ostatnich latach ograniczyliśmy zużycie plastiku w naszych placówkach i centralach, przeszliśmy na energię z OZE, zmieniamy flotę używanych aut na bardziej ekologiczne. Wszystko to pozwoliło zredukować emisję CO2. Naturalnym krokiem są też działania dotyczące produktów najczęściej używanych przez naszych klientów, takich jak karty płatnicze – mówi Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska. 

Grupa Santander neutralna węglowo

W lutym Grupa Santander ogłosiła plany osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku. Plan dotyczy nie tylko całej działalności własnej Grupy, która jest neutralna węglowo od 2020 roku. Chodzi o wszelkie emisje klientów banku, które są skutkiem usług kredytowych, doradczych lub inwestycyjnych świadczonych przez Grupę Santander.

źródło: materiały prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.