Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Ormat Technologies dostarczy energię geotermalną dla Los Angeles

Ormat Technologies dostarczy energię geotermalną dla Los Angeles

Władze Los Angeles sygnowały umowę zakupu energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł geotermalnych.  Agencja Los Angeles Department of Water and Power (LADWP) poinformowała, że energia geotermalna zasili ponad 200 tysięcy domów. Decyzja została zatwierdzona przez władze miasta 16 maja br., a 3 dni później zostały sygnowane odpowiednie porozumienia przez burmistrza Erica Garcettiego.

Projekt geotermalny zostanie opracowany przez spółkę zależną Ormat Technologies, ONGP  z siedzibą w Reno w stanie Nevada. Przedsięwzięcie ma zapewnić ponad 150 MW czystej energii. Według szacunków miasto uniknie emisji około 700 tysięcy ton gazów cieplarnianych w skali roku, co odpowiada  hipotetycznej likwidacji 135 tysięcy samochodów z dróg – czytamy na stronie Climate Action.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że otrzymaliśmy ostateczne aprobatę w związku z pierwszą umowa kupna energii, która ma unikalna strukturę wspierającą długoterminowe plany firmy Ormat, mające zwiększyć naszą działalności w kraju – powiedział prezes Ormat Technologies, Isaac Angel.

Według informacji podanych na stronie Ormat umowa jest podpisana na 6 lat i uwzględnia cenę energii na poziomie 75,50 dolarów/MWh.

Energia elektryczna będzie pochodzić z 9 obiektów Ormat – Wolfarm Mountain, Dixie Meadows, Steamboat Hills, Brady i Steamboat 2 i 3.

Ormat Technologies jest to podmiot z ponad 50-letnim doświadczeniem, wiodąca firma geotermalna, która eksploatuje, projektuje, produkuje oraz sprzedaje elektrownie geotermalne. Ponad 73 nowatorskich projektów zostało wdrożonych w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Firma zatrudnia obecnie 474 pracowników w Stanach Zjednoczonych oraz 700 za granicą. Jak czytamy na stronie spółki, obecnie posiada ponad 2200 MW zainstalowanej mocy, natomiast projekty generują 727 MW. Projekty Ormat są rozproszone na całym świecie, w tym w USA, Gwatemali, Gwadelupie, Indonezji oraz w Kenii.

Elektrownia geotermalna – jak to działa?

Źródła: ClimateAction, Ormat Technologies.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.