Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Pakowane pieczywo a walka z plastikiem

klips do chleba z recyklingu

Pakowane pieczywo a walka z plastikiem

Australijska firma TipTop, producent chleba krojonego i innych wyrobów piekarniczych planuje wyeliminować plastik ze swoich produktów. Pierwszy krok to wprowadzenie ekologicznych klipsów do zamykania opakowań z pieczywem. Pochodzą z recyklingu i nadają się w 100% do recyklingu.

Wszędobylski plastik

Zamknięcie wykonane jest z tektury pochodzącej z recyklingu. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Australii.

– Wykonane z tektury pochodzącej z recyklingu i w 100% nadający się do recyklingu. To rozwiązanie pomoże nam wyeliminować 11 mln plastikowych klipsów do końca 2021 roku czytamy na profilu facebookowym marki.

nadający się do recyklingu klips firmy TipTop, źródło: facebook.com/tiptop

Wprowadzenie zamknięć do opakowań pieczywa z recyklingu pozwoli wyeliminować ponad 400 milionów plastikowych klipsów rocznie. Klips został zaprojektowany i wyprodukowany przez Andrew Cummingsa, dyrektora zarządzającego TipTop.

Na tym nie koniec

Firma zapowiada, że klipsy to dopiero pierwszy krok na drodze ich zrównoważonego biznesu.

– Naszym celem jest, aby do 2025 roku wszystkie opakowania TipTop nadawały się w 100% do recyklingu, wielokrotnego użytku lub kompostowania. Dążymy do gospodarki obiegu zamkniętego powiedział Graeme Cutler, dyrektor sprzedaży i rzecznik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w TipTop.

TipTop działa na rynku australijskim od 60 lat. Firma jako pierwsza wypuściła na rynek pakowany chleb krojony. Obecnie produkuje ponad 1 milion bochenków chleba dziennie i dostarcza swoje produkty do ponad 18 000 lokalizacji.

Działania firmy pokazują, że walka z plastikiem powinna zaczynać się nie w naszych domach, ale zakładach produkcyjnych, fabrykach i firmach.

Chcesz dowiedzieć się jak powstaje plastik krok po kroku? Kliknij tu i przeczytaj proste wyjaśnienie.

źródło: tiptop.com.au, facebook.com/tiptop

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.