Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

PGE stawia na elektromobilność. Łódź, Siedlce i Krynica to dopiero początek

PGE

PGE stawia na elektromobilność. Łódź, Siedlce i Krynica to dopiero początek

Grupa PGE, podobnie jak pozostałe koncerny energetyczne, podejmuje ekspansję na rynek elektromobilności. Na początek planuje inwestycje w regionach uzdrowiskowych i w średnich miastach. Pierwsze ładowarki uruchomiła w Łodzi i Krynicy-Zdroju, kolejne powstają m. in. w Siedlcach, Rzeszowie i Lądku-Zdroju. Całkowita moc stacji, które zostaną postawione w 25 lokalizacjach, w przybliżeniu będzie wynosić 344 kW. Do końca roku liczba ładowarek ma zostać podwojona.

O swoim programie i chęci rozwoju w sektorze elektromobilności dosyć obszernie mówili przedstawiciele PGE podczas Forum Ekonomicznego. Firma zachęcała szczególnie samorządy lokalne do współpracy w projekcie „e-Mobility”.

Paweł Śliwa, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. innowacji, podczas Forum Ekonomicznego, które odbyło się na początku września, powiedział: „Projekty w Łodzi, Siedlcach i Krynicy-Zdroju to dopiero początek naszej współpracy z władzami samorządowymi miast z całej Polski”. Dodał również: „testowanie projektu w miastach różnej wielkości i o różnorodnej specyfice umożliwia nam wypracowanie optymalnego kształtu współpracy i przyczynia się do udoskonalania oferty skierowanej do klientów. Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego jest zainteresowanych rozwijaniem u siebie infrastruktury elektromobilności, a PGE Nowa Energia, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, jest dla nich idealnym partnerem. Staramy się maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje nam Forum Ekonomiczne w Krynicy, by informować i zachęcać samorządowców do rozwijania systemu elektromobilności”

Szczególną grupą miast, w których PGE chce inwestować, są miejscowości uzdrowiskowe, w których muszą zostać spełnione normy środowiskowe, takie jak odpowiednie natężenie hałasu czy poziom zanieczyszczenia powietrza. Rozwój transportu elektrycznego powinien temu sprzyjać.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.