Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Polski magazyn energii z technologią stosowaną w najnowszych modelach Tesli już w sprzedaży

polski magazyn energii

Polski magazyn energii z technologią stosowaną w najnowszych modelach Tesli już w sprzedaży

Firma Minutor Energia przedstawiła swój magazyn energii stworzony przez polski zespół. Spółka podpisała już pierwsze umowy dotyczące dystrybucji urządzenia. Prowadzi też rozmowy na temat sprzedaży zagranicznej. Czym wyróżnia się polski magazyn energii?

Polski magazyn energii

Polski magazyn energii posiada wyświetlacz, co jest nowością na rynku. Dzięki niemu użytkownik będzie mógł poznać w czasie rzeczywistym podstawowe parametry dotyczące funkcjonowania, takie jak poziom naładowania baterii, napięcie generowane przez urządzenie czy ilość prądu oddawanego do sieci.

MTR Cells K10 ma rozbudowaną komunikację z falownikami hybrydowymi. Spółka intensyfikuje współpracę z Goodwe, czołowym producentem tego typu urządzeń, co ma na celu doprowadzenie magazynu energii do pełnej kompatybilności i możliwości łączenia z produktami tej firmy.

– Z dumą prezentujemy nasz model magazynu K10, prawdziwą polską myśl techniczną. Zastosowaliśmy w urządzeniu akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe, które charakteryzują się najwyższymi standardami bezpieczeństwa dostępnymi na rynku i wydłużoną żywotnością. Podobne rozwiązania technologiczne zastosowała Tesla w swoich najnowszych modelach samochodów. ­przekazał Zbisław Lasek, Prezes Minutor Energia S.A.

Firma podpisała już pierwszą umowę o współpracy, m.in z Yellow Boson S.A., właścicielem marki Wolna Energia, w ramach której w ofercie grupy pojawią się magazyny MTR Cells K10. 

Potrzeba magazynowania energii

Minutor Cellarium ma także list inencyjny z Netsu S.A. w zakresie wprowadzenia magazynu do struktury sprzedaży Netsu, spółki która posiada 150 partnerów na terenie całego kraju.

­– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych podpisanych kontraktów. Nasi kontrahenci widzą potencjał magazynu. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest serwis naprawczy door to door, w ramach którego zgłoszenie serwisowe jest podejmowane w ciągu 3 dni i całość odbywa się u klienta. 

Jest to możliwe, ponieważ urządzenie jest w całości budowane w Polsce i wszystkie jego części spółka posiada na magazynie. Zainspirowało nas to do poszukiwania dystrybutorów na terenie Czech i Słowacji. Bliskość rynków pozwoli nam na odpowiednie zabezpieczenie dostaw.– dodał Zbisław Lasek.

Magazyn energii współpracuje z falownikami przystosowanymi do pobierania energii. To znaczy, że w okresie zimowym, kiedy fotowoltaika produkuje ograniczoną ilość energii elektrycznej, użytkownik może pobierać prąd po tańszej, nocnej taryfie, a w ciągu dnia korzystać z energii zgromadzonej w urządzeniu.

– Wprowadzając na rynek nasz produkt, skupiliśmy się na rozwiązaniu kluczowych aspektów, które były swego rodzaju mankamentem dla prosumentów, jak bezpieczeństwo, cena czy zakres serwisu. Wierzę, że MTR Cells K10 rozwiąże te problemy. Jednocześnie jest to także spełnienie obietnicy, którą daliśmy naszym inwestorom, aby zaprezentować rynkowi magazyn w pierwszym kwartale tego roku. podsumował Prezes Minutor Energia S.A

Magazynowanie energii staje się obecnie jedną z głównych gałęzi rozwoju OZE w Polsce. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz artykuł: 


źródło: mat. prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.