Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Rekordowe przyłączenia OZE w Tauron Dystrybucja

fotowoltaika

Rekordowe przyłączenia OZE w Tauron Dystrybucja

Operator Sieci Dystrybucyjnej w Małopolsce i na Śląsku przedstawił rekordowe ilości wykonanych przyłączeń mikroinstalacji OZE w pierwszym półroczu br. W ciągu sześciu miesięcy w sieci Tauronu pojawiło się prawie 35 tysięcy nowych prosumentów.

Tauron Dystrybucja w I kwartale

W pierwszym kwartale 2020 roku, spółka Tauron Dystrybucja wykonała około 12 tysięcy przyłączeń mikroinstalacji OZE o łącznej mocy 81 MW. Pod względem ilości, wśród pozostałych OSD, był to drugi wynik, po PGE.

W ciągu kolejnych trzech miesięcy, ilość przyłączeń gwałtownie wzrosła.

235 MW nowych mocy w mikroinstalacjach OZE

Do końca czerwca 2020 roku, Tauron do swojej sieci energetycznej przyłączył 34 632 mikroinstalacji o łącznej mocy 235 MW. Jedna nie była fotowoltaiczną, tylko wykorzystującą biogaz rolniczy. Porównując powyższe liczby, w drugim kwartale pojawiło się około 22 tysiące nowych prosumentów, a łączna moc instalacji wyniosła 154 MW.

– W pierwszym półroczu 2020 roku przyłączyliśmy więcej mikroinstalacji niż w całym 2019 roku. To świadczy o skali rewolucji energetycznej, którą przeprowadzają Polacy na dachach swoich domówmówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu TAURON Polska Energia.Widzimy, że nawet pandemia koronawirusa nie spowolniła tempa rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Szacujemy, że do końca roku przyłączymy około 70 tysięcy mikroinstalacjidodaje prezes TAURONA.

W ciągu całego 2019 roku wykonano ok. 30 tysięcy przyłączeń o łącznej mocy ok. 206 MW.

Przyłączenia większych źródeł OZE

W pierwszym półroczu Tauron wykonał także 23 przyłączenia instalacji o mocy powyżej 50 kW (inne niż mikroinstalacje). Również w tym przypadku, tylko jedna nie czerpie energii ze słońca, ale z wody – jest hydroelektrownią. W sumie od 1 stycznia do 30 czerwca br. w sieci spółki Tauron Dystrybucja przybyło 254 MW nowych mocy OZE.

Źródło: tauron-dystrybucja.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.