Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Relacja z Re-energy Expo

Relacja z Re-energy Expo

II Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Re-energy ściągnęły do Warszawy przedsiębiorstwa specjalizujące się w konstruowaniu produktów wykorzystujących odnawialne źródła energii. Wśród wystawców znaleźli się również przedstawiciele instytucji, takich jak Lasy Państwowe, które prezentowały swoje plany dotyczące upowszechniania elektromobilności.

Pojazdy elektryczne to nie tylko szukanie sposobów na rozwiązanie problemów związanych z eksploatacją aut konwencjonalnych. Samochód elektryczny daje świetną możliwość zmagazynowania energii; samochód może być dawcą energii elektrycznej dla zasilania urządzeń, które wykorzystujemy w naszej codziennej pracy – zauważył Jerzy Fijas z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

W maju minionego roku Lasy Państwowe ogłosiły bowiem przetarg nieograniczony na dostawę samochodów elektrycznych. Docelowo instytucja planuje nabyć 16 pojazdów. Celem tego zakupu jest troska o środowisko przyrodnicze i zmniejszenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Jest to największe zamówienie na pojazdy elektryczne, jaki w minionym roku wystosowała instytucja państwowa.

Na targach Re-energy można było również zapoznać się z ofertami firm zajmujących się produkcją ekologicznych kotłów gazowych, kotłów na pellet lub pojazdów elektrycznych. Podczas wydarzenia można było również zaznajomić się z branżowymi nowościami, np. z zakresu termomodernizacji lub innowacyjnych systemów montowania paneli fotowoltaicznych na dachach budynków.

W tych systemach po prostu nie ma żadnych połączeń do dachu, to nie będzie też sytuacji, że dach się zrobi nieszczelny. To jest duży problem, który my też znamy, że na przykład jak się zamontuje i gdzieś malutką dziurkę źle zaklei, to będzie woda w stykach i wtedy instalator ma duże problemy, bo musi cały system ściągać i tak dalej. U nas tego nie trzeba, po prostu [system] jest stawiany na dachu. Nawet można za 25 lat dach zmienić, bo to nie jest przykręcone – podkreślił Martin Kisiel, przedstawiciel firmy B&K Solare Zukunft, oferującej nowatorskie systemy fotowoltaiczne.

Podczas targów można było także wziąć udział w debatach poświęconych przyszłości polskiej fotowoltaiki, zmianom cen energii elektrycznej, a także najnowszym trendom w zakresie budowania obiektów energooszczędnych i pasywnych.

Kolejna edycja targów Re-energy odbędzie się w Warszawie we wrześniu bieżącego roku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.