Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Rusza Climathon Kraków 2018

Rusza Climathon Kraków 2018

Trzecie edycja imprezy Climathon Kraków odbędzie się w dniach 26-27 października bieżącego roku w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Jest to zwieńczenie cyklu szkoleń i wykładów edukacyjnych odbywających się pod nazwą Kreatywnie dla Klimatu. Podczas 24-godzinnego Climathonu zostaną opracowane rozwiązania mające na celu ochronę środowiska naturalnego.

W trakcie wydarzenia Kreatywnie dla Klimatu będzie można wziąć udział w dwóch kilkugodzinnych szkoleniach o nazwie „Creative Start-up for climate”, które przybliżą sposoby budowania kreatywnego i silnego zespołu, również w kontekście działalności start-upów, a także udzielą gruntownych informacji związanych ze współczesnymi sposobami ochrony środowiska naturalnego. Wykłady odbędą się w Ambasadzie Krakowian oraz w auli Wydziału Zarządzania AGH. Zostaną także przeprowadzone e-learningi składające się z mentoringu, webinaru oraz pracy własnej – uczestnicy zostaną wyposażeni w wiedzę niezbędną do tego, by móc stworzyć własny projekt z zakresu ochrony środowiska, zgłosić go do Climathonu i powalczyć o główną nagrodę. Autor najciekawszego rozwiązania otrzyma 4 tys. zł, a najlepszy projekt zostanie zrealizowany w przestrzeni miejskiej.

Wydarzenie jest adresowane do pasjonatów ochrony środowiska, przedstawicieli placówek badawczych, studentów, ale również do członków organizacji pozarządowych, środowisk start-upowych, specjalistów ds. nowoczesnych technologii czy przedstawicieli biznesu. W warsztatach i wykładach może także wziąć udział młodzież w wieku 15-18 lat pod warunkiem dostarczenia zgody wydanej przez opiekunów.

Do projektu Kreatywnie dla Klimatu można dołączyć wypełniając  formularz zgłoszeniowy. Warto również śledzić bieżące informacje zamieszczane w mediach społecznościowych.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aeris Futuro. Climathon Kraków 2018 realizowany jest we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.