Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Ruszył plebiscyt na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

konkurs

Ruszył plebiscyt na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Który samorząd może pochwalić się największym zaangażowaniem w walce o klimat i sprawiedliwą transformację energetyczną? Trwa plebiscyt na najefektywniejszą jednostkę w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Innowacje energetyczne zostaną nagrodzone

Polityka klimatyczno-energetyczna jest kwestią priorytetową. W perspektywie założeń krajowej i unijnej polityki mobilizują się także poetyczne jednostki samorządów terytorialnych. Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd koncentruje się na promowaniu jednostek zaangażowanych w politykę na rzecz klimatu.

Edukacja na wagę złota

Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie we współpracy z Politechniką Rzeszowską spośród nadesłanych zgłoszeń, wyłoni  gminy, które poczyniły kroki na drodze do efektywnego zmodernizowania sektora energii. Konkurs ma także zachęcić jednostki terytorialne do jeszcze większej edukacji i mobilizacji w tym zakresie. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki zwróceniu uwagi na kwestie energetyki i ochrony środowiska, mieszkańcy gmin przyłącza się świadomie do modernizacji polskiego sektora energii i poprawy jakości powietrza.

Kategorie konkursu:

Inwestycja Roku – transport i budownictwo,

Akcja Społeczna Roku – podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie efektywności energetycznej,

Innowacja Roku – nowatorstwo energetyczne w skali samorządy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13-14 września br. podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, nad którą patronat medialny objął Świat OZE. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lipca 2021 r. 

Więcej informacji o konkursie, a w tym formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej Instytutu Polityki Energetycznej.

źródło: mat. prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.