Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Rynek magazynowania energii wzrośnie dziesięciokrotnie

Rynek magazynowania energii wzrośnie dziesięciokrotnie

Światowy rynek magazynów energii zanotuje wzrost przychodów ze 160,4 mln dolarów w 2017 do 1,6 mld dolarów w 2025 roku – wynika z raportu firmy badawczej Frost&Sullivan, zajmującej się badaniem rynku energetycznego.

Według twórców raportu do głównych czynników wpływających na wzrost generowanych przychodów będą się zaliczać atrakcyjne taryfy, subsydia i zachęty podatkowe, a także rosnąca przystępność cenowa akumulatorów. Aby wygenerować dodatkowe przychody, firma badawcza zaleca producentom baterii integrację systemów pamięci masowej z algorytmami uczenia maszynowego w celu stworzenia inteligentnych systemów opartych na uczeniu maszynowym. Potrzebna będzie także współpraca z dostawcami rozwiązań do zarządzania energią, aby opracować platformę monitorowania stanu naładowania baterii gromadzącą dane w chmurze i platformę diagnostyki błędów wraz z odpowiednimi środkami bezpieczeństwa cybernetycznego. Nie bez znaczenia będzie także integracja z rozwiązaniami z zakresu AI, analityki predykcyjnej oraz blockchain, aby lepiej kontrolować komercyjne zużycie energii.

Energia słoneczna połączona z możliwością magazynowani staje się coraz bardziej atrakcyjna dla konsumentów ze względu na spadające ceny ogniw fotowoltaicznych i baterii, a także wyczuwalne przesunięcie w kierunku zdecentralizowanej energii – twierdzi Utham Ganesh, analityk ds. badań nad energią i środowiskiem. – Oczekuje się, że wzrost liczby pojazdów elektrycznych na kluczowych rynkach globalnych jeszcze bardziej pobudzi rynek magazynowania energii ze względu na pojawiającą się dzięki nim możliwość stabilizacji sieci i generowania dodatkowych źródeł przychodów – dodaje. Zdaniem analityka Niemcy i Wielka Brytania będą dwoma największymi rynkami komercyjnego magazynowania energii w Europie.

źródło: esi-africa.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.