Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Stacje ładowania autobusów elektrycznych od Ekoenergetyka-Polska dla Krakowa

Ekoenergetyka, solaris

Stacje ładowania autobusów elektrycznych od Ekoenergetyka-Polska dla Krakowa

Kilka dni temu Solaris Bus&Coach poinformowało o otrzymaniu zamówienia od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie na 50 autobusów Solaris Urbino 18 electric oraz 50 stacji ładowania. Teraz dowiadujemy się, że to właśnie Ekoenergetyka-Polska będzie odpowiedzialna za dostarczenie urządzeń. Co więcej, stacje mają być mobilne.

Mobilne stacje ładowania

Firma z Nowego Kisielina, będąca partnerem biznesowym Solaris Bus & Coach, ma do Krakowa dostarczyć infrastrukturę w ramach ostatniego zamówienia od tamtejszego MPK. W mieście pojawią się nowe mobilne stacje ładowania o mocy wyjściowej 50-60 kW każda. Będą to urządzenia jednowyjściowe ze złączem CCS Combo 2.

Urządzenia będą mogły pracować w ustawieniu piętrowym i wielokolumnowym (3×3). Oznacza to, że w ramach zaoszczędzenia miejsca, będzie można ustawić jedno na drugim (maksymalnie 3). W przyszłości stacje mają też być przygotowane pod podłączenie pantografdu.

Koncentrujemy się na rozwiązaniach, które umożliwiają wprowadzenie rzeczywistej elektromobilności. Zajezdniowe stacje ładowania są doskonałym uzupełnieniem urządzeń pantografowych na pętlach. Taka koncepcja zapewnia autobusom szybkie ładowanie w ciągu dnia oraz nocą – w trakcie postoju. Flota jest cały czas dostępna, a mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z zeroemisyjnego transportu miejskiego.mówi Maciej Wojeński, Wiceprezes Zarządu firmy Ekoenergetyka-Polska.

Ekoenergetyka-Polska w Krakowie i na świecie

Już 3 lata temu Ekoenergetyka dostarczyła do grodu Kraka 5 stacji z pantografami o mocy od 160 do 250 kW. Rozlokowano je na pętlach autobusowych. Do tej pory stacje ładowania od firmy z Nowego Kisielina, których będzie już ponad 600 (o łącznej mocy ponad 80 tys. kW), można znaleźć w 60 miastach 12 krajów, między innymi w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.