Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Warszawa: trumna na przystanku i inne śmieci. Podsumowanie nielegalnych wysypisk w 2020 roku

odpady

Warszawa: trumna na przystanku i inne śmieci. Podsumowanie nielegalnych wysypisk w 2020 roku

Miasto stołeczne Warszawa przedstawiło efekt pracy Zarządu Oczyszczania Miasta i Straży Miejskiej w 2020 roku. W sprawach czystości i bezpieczeństwa służby interweniowały aż 25 tys. razy. Środowisko szpeciły nie tylko nielegalne wysypiska, lecz także porzucony sprzęt AGD, stare meble i… trumna.

Zarządcy grozi mandat lub sprawa w sądzie

Zarząd Oczyszczania Miasta i Straż Miejska odpowiadają za kontrolę czystości i bezpieczeństwa. Służby monitorują również, czy i jak zarządcy terenów wywiązują się z obowiązku utrzymywania porządku. W przypadku nieprawidłowości patrol zobowiązany jest zainterweniować. Informacje o porzucanych odpadach napływają również od mieszkańców.

Służby przedstawiają zarządcy zalecenia i sprawdzają, czy zostały one zrealizowane. Jeśli nie, zarządcy grozi mandat lub sprawa w sądzie.  

W 2020 roku interweniowano aż 25 tys. razy

Czego dotyczyły zgłoszenia? Okazuje się, że kreatywność śmiecących nie zna granic. Stare meble, sprzęt AGD, opony, ubrania, materace, pościel czy worki z odpadami poremontowymi już nas nie dziwią. Jeden z delikwentów uznał, że odpowiednim miejscem dla trumny jest przystanek. 

Kontrolerzy zwracali również uwagę na połamane ławki, przewrócone kosze na śmieci, uszkodzone studzienki, znaki drogowe, słupki czy płotki. 

Widzisz problem? Zgłoś go!

Miasto stołeczne Warszawa zachęca mieszkańców do zgłaszania nielegalnych wysypisk czy odpadów. Można to zrobić za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu 19115

Z plagą nielegalnych wysypisk śmieci zmaga się cały kraj. Jeżeli jesteś świadkiem takiego braku poszanowania dla przyrody, nie wahaj się powiadomić odpowiednich służb. Problem można zgłosić do najbliżej zlokalizowanych:

  • Wydziału Ochrony Środowiska,
  • Urzędu Miasta,
  • Urzędu Gminy,
  • Straży Miejskiej. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.