Reklama

Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Wiadomość z przyszłości: warto ratować naszą planetę i ludzkość

Wiadomość z przyszłości: warto ratować naszą planetę i ludzkość

The Intercept przedstawia film zilustrowany przez Molly Crabapple, w którym narratorem jest Alexandria Ocasio-Cortez. Akcja rozgrywa się za kilkadziesiąt lat i jest odrzuceniem idei o końcu naszego świata. Autorka filmu proponuje eksperyment myślowy: “Co by było, gdybyśmy zdecydowali się podjąć aktywne działania na rzecz klimatu? Co by było, gdybyśmy zdecydowali się na radykalne zmiany, aby uratować zarówno nasze środowisko, jak i nas samych?”

– Zrozumieliśmy, że największą przeszkodą w transformacyjnej zmianie, jaką przewiduje Zielony Nowy Ład, jest przezwyciężenie sceptycyzmu, że ludzkość może kiedykolwiek coś osiągnąć na taką skalę i w takim tempie – powiedziała Molly Crabapple.

Film opowiada o tym, jak w mgnieniu oka ludzkość największej światowej gospodarki zaczyna wierzyć, że naprawdę warto ją ratować. Ponieważ, jak mówi Ocasio-Cortez w filmie, nasza przyszłość nie została jeszcze napisana i „możemy być tym, kogokolwiek mamy odwagę zobaczyć„.

Alexandria Ocasio-Cortez jest najmłodszą w historii członkinią Kongresu USA partii Demokratów. Aktywnie działa na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym i walki z globalnym ociepleniem. Przedstawiła projekt “Green New Deal”, który jest propozycją walki z globalnym ociepleniem i zakłada wprowadzenie w USA gospodarki zeroemisyjnej w ciągu dziesięciu lat.

Green New Deal – Nowy Zielony Ład

Zielony Nowy Ład to program reform globalnego systemu finansowego, podatkowego i energetycznego oraz masowych inwestycji, których celem jest pobudzenie światowej gospodarki i uniezależnienie jej od nieodnawialnych surowców oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym zainspirowany przez prezydenta Franklina D. Roosevelta.

Najnowsza wersja programu zakłada działania skoncentrowane na:

– zerowym poziomie emisji CO2 dzięki sprawiedliwej transformacji – sprawiedliwej dla wszystkich pracowników i społeczności,

– trosce o przyszłe pokolenia, z której wynika konieczność zadbania o czystą wodę, powietrze, zdrową żywność oraz środowisko,

– zmianie popytu na energię tak, by 100% mogło pochodzić z czystych, bezemisyjnych i odnawialnych źródeł energii,

– łagodzeniu wpływu gospodarki na środowisko naturalne,

– powszechnej opiece zdrowotnej, czy tworzeniu dobrych i odpowiednio płatnych miejsc pracy dla wszystkich mieszkańców USA.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.